On zmieni świat na lepszy!

Eric Babiarz

18-letni ERIC BABIARZ otrzymał stypendium im. Mary Radzik, które przyznaje Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Kulturalne (PACA) w hrabstwie Rockland. Eric jest obecnie studentem na pierwszym roku w St. Thomas Aquinas College w Sparkill, NY. W przyszłości inżynier mechaniki lub inżynier dróg i mostów.

Jakie znaczenie ma dla ciebie stypendium?

Bardzo ucieszyłem się! Chciałbym podziękować klubowu PACA za przyznanie mi stypendium, które wynosi 500 dolarów i wspomoże mój budżet studencki przy zakupie podręczników na następny semestr.

Napisałeś wzruszający esej o swoim polskim pochodzeniu, który był brany pod uwagę przy przyznawaniu stypendium. Jak bardzo czujesz się Polakiem, chociaż urodziłeś się w Ameryce?

Uważam się za stuprocentowego Polaka. Nigdy nie wstydzę się polskości i zawsze, nawet w szkole mówię, że jestem Polakiem. Moi rodzice dali mi przykład, że ciężką pracą dochodzi się do celu, mimo trudności. Nie trzeba się poddawać.

A jaki jest twój cel?

Mam nadzieję, że po skończeniu studiów znajdę pracę, z której będę bardzo zadowolony i nigdy nie będę nazywał jej pracą, tylko przyjemnością. Chcę pracować nad ulepszaniem dróg i mostów. Marzę, żeby usprawniać silniki, by były mniej szkodliwe dla społeczeństwa
i natury. Chcę pracować nad lepszymi rozwiązaniami komunikacyjnymi w miastach.

Słyszałam, że masz naturę innowatora. Nad czym pracujesz w wolnych chwilach?

Ostatnio z kolegą skonstruowaliśmy mały motor, mimo kłopotów konstrukcyjnych, już na nim jeździmy. Praca przy różnych silnikach sprawia mi wielką przyjemność i przy nich wolę spędzać czas, niż przed komputerem czy na grach komputerowych, które też lubię.

Dlaczego wybrałeś St. Thomas Aquinas College (STAC) w Sparkill?

Słyszałem od znajomych, że kierunek matematyka i inżynieria, które wybrałem cieszą się bardzo dobrą renomą na tej uczelni. Sprawdza
się to, co mówili. Mam wspaniałych wykładowców, którzy poświęcają nam każdą chwilę. Traktują nas jak jedną wielką rodzinę i z każdym pytaniem możemy się do nich zwrócić. Zawsze znajdą czas dla nas. W ogóle St. Thomas Aquinas ma bardzo dobrą opinię. Polecam tę uczelnię wszystkim, którzy zastanawiają się nad swoją wyższą edukacją. Wybrałem trudny kierunek, ale myślę, że dzięki mojej ciężkiej pracy, będę miał lepszą przyszłość.

Czy spotykasz Polaków na Twoim college?

Nie, nie spotkałem, chociaż słyszałem polskobrzmiące nazwiska. Ale może będę miał okazję spotkać polskiego studenta lub profesora
w czasie innych semestrów.

Gratuluję stypendium i mam nadzieję, że za 10 lat (może wcześniej) usłyszę od ciebie o twoich wynalazkach i jak zmieniasz świat!

St. Thomas Aquinas College (STAC) – prywatna uczelnia założona przez siostry dominikanki – The Dominican Sisters of Sparkill w 1952 roku.

LOKALIZACJA: 125 Rt. 340
Sparkill, NY 10976
TELEFON: 845-398-4100
PORTAL: www.stac.edu
CZESNE: $23,720 w roku akademickim 2011/2012
Opłaty takie same dla studentów ze stanu Nowy Jork jak i z innych stanów.
LICZBA STUDENTÓW: ponad 2400, w tym około 2000 studentów ubiegających się o tytuł bakałarza – undergrad.
College oferuje ponad 100 różnych programów (w tym również te, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: