Super Annette z Rockland

Z wielką przyjemnością zawsze czytam wszystkie informacje o sukcesach Polaków w USA w amerykańskiej prasie. Tym razem – niespodzianka. W „Rockland Essentials” pojawił się tekst o 18-letniej Annette Krysiewicz
z Pearl River High School, NY, o której pisaliśmy 11 maja 2012 roku (Ambasador Annette Krysiewicz). Najnowsze wydanie magazynu donosi, że Krysiewicz dostała tytuł „Super Scholar” w naszym hrabstwie za rewelacyjne wyniki w nauce i jest również bardzo dobrą siatkarką. Magazyn publikuje specjalną notkę biograficzną
o Krysiewicz w sekcji pt. „Student Athlete of the Month”. Natychmiast wzięłam telefon do ręki, by pogratulować dziewczynie.

– To wielki zaszczyt i niespodzianka dla mnie – wyznaje po polsku Annette. – Mam poczucie zadowolenia, że moje poświęcenie się zostało wyróżnione. Nie jest łatwo pogodzić naukę ze sportem, ale udało się.

Annette zapracowała też na przywilej wygłoszenia 5-minutowego wystąpienia przed nauczycielami, uczniami, kończącymi szkołę średnią i ich rodzinami, na uroczystości graduation w Pearl River High School, NY.
Jak przystało na pracowitą uczennicę, tekst będzie dopracowywać jak długo się da.
Tak, trochę denerwuje się, ale wystąpienie będzie ćwiczyć przed rodzicami i koleżankami, zanim wystąpi przed liczną publicznością. Zamierza w nim powiedzieć o trudnościach, jakie uczniowie musieli pokonać przez cały rok szkolny, łącznie ze zdaniem egzaminów, których wcześniej nie było w planach. Rok 2013, z niby pechową 13, zakończył się sukcesem.

Annette może cieszyć się nie tylko, że kończy szkołę średnią z najwyższymi ocenami, ale już wie, że została przyjęta na prestiżową uczelnię University of Pennsylvania (UPenn). Będzie studiować na wydziale inżynierii ze specjalizacją chemika i kontynuować tradycję rodzinną. Jej ojciec jest inżynierem chemikiem. Studia są kosztowne, więc Annette, również w ostatnim półroczu pracowała nad podaniami o stypendia.
– Wysłałam ich około 20 – mówi. – Gdzie ich szukać podpowiedziała mi szkoła, a także sama wyszukiwałam nazwy instytucji
z Internetu. Wiem, że mam już stypendium z lokalnego Rotary Club, od Pfizera i Pearl River High School PTA.
Na odpowiedź od innych muszę czekać do lipca.

Po wytężonym wysiłku należą się Annette wakacje. Gdzie najlepiej cieszyć się sukcesami? W rodzinnej Łodzi
i jej okolicy. Annette jedzie do Polski na miesiąc, a potem zaczyna przygotowania na uniwersytet.
– Bardzo się cieszę, bo zacznę nowy etap w życiu, ale mama się zamartwia. – zwierza się.

Rozumiemy mamę, od której córka zaraziła się pasją do siatkówki. Ale Annette, z pewnością, świetnie poradzi sobie na uczelni i przystosuje się do studenckiego życia. Na pewno jeszcze o niej usłyszymy i napiszemy, by innym dawać ją za przykład!

Gratulujemy!

Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: